اجزای تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو شامل قطعاتی است که در کنار یکدیگر نوسانات حاصل از حرکت خودرو روی سطوح ناهموار را دریافت کرده و مانع رسیدن این نوسانات به اتاق، شاسی، متعلقات و سرنشینان خودرو می‌شوند. سیستم تعلیق یا فنربندی بخشی از شاسی اتومبیل می‌باشد و با تمام اجزای زیرین خودرو ارتباط دارد. یک سیستم فنربندی خوب راحتی و آرامش برای سرنشینان به همراه داشته و کمک زیادی به پایداری خودرو در جاده می‌کند. اگر خودرو‌یی در جاده هندلینگ و چسبندگی فوق‌العاده‌ای دارد، یکی از مهم‌ترین دلایل آن داشتن سیستم تعلیق پیشرفته و با کیفیت می‌باشد. در ادامه این مطلب تمامی اجزاء و قطعات تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو و لوازم یدکی آن را معرفی می‌نماییم.

اجزای تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو

اجزا و قطعات مربوط به فنربندی خودرو شامل

1.فنرها

2.کمک فنرها

3.سیبک

4.بوش

5.طبق

6.میل تعادل

7.استارت

می‌باشد. در ادامه به شرح هریک از این قطعات پرداخته و اهمیت آنها را بررسی می‌نماییم.

اجزای تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو

1.فنرها

فنرها یکی مهم‌ترین و اصلی‌ترین از اجزای تشکیل دهنده سیستم تعلیق محسوب می‌شود. فنر از بخش‌های انعطاف‌پذیر سیستم می‌باشد و وزن بدنه اتومبیل، چهارچوب آن و بار اضافی آن را تحمل کرده و ارتفاع خودرو در زمان حرکت را ثابت نگه می‌دارد. با توجه به نوع سیستم فنربندی خودرو فنرها در انواع تختف لول و پیچشی ساخته می‌شوند.

فنر تخت (شمش)

فنر تخت در سیستم تعلیق ثابت بکار می‌رود و به شکل فلز تخت، محکم و انعطاف‌پذیر ساخته می‌شود. سپس تعدادی از فنرهای تخت روی هم چیده شده و  به صورت یک مجموعه در سیستم بکار می‌روند. فنرهای تخت عموما در خودروهای قدیمی دیده می‌شوند و در صنعت خودروسازی به سبک جدید جای ندارند. تنها گاهی در ساخت خودروهای سنگین و باری بکار برده می‌شوند.

فنر لول

فنر لول در واقع میل گرد پیچیده شده به دور محور استوانه‌ای شکل می‌باشد. فنر لول در خودرو پراید و بیشتر خودروهای سدان کاربرد دارد.

فنر پیچشی

فنر پیچشی دارای خاصیت ارتجاعی می‌باشد و این خاصیت در جهت عقربه‌های ساعت افزایش و در خلاف آن کاهش می‌یابد.

2. کمک فنر

کمک فنر که با نام جاذب ضربه نیز شناخته می‌شود یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو می‌باشد و وظیفه جذب ضربات ناشی از حرکت در مسیرهای ناهموار را برعهده دارد. کمک فنر به منزله ستون فقراتی برای فنرها می‌باشد و قوام فنر را حفظ می‌کند.

3.سیبک

در سیستم‌ فنربندی خودرو گاهی لازم است قطعات به صورت محکم به یکدیگر متصل شوند و گاهی نیاز است قطعات در عین داشتن اتصالات محکم، قابلیت حرکت و چرخش هم داشته باشند که در چنین شرایطی از سیبک استفاده می‌شود. سیبک، به شک یک گوی فلزی و دسته‌دار می‌باشد که درون محفظه فولادی قرار گرفته و دور آن توسط لاستیک پوشانده شده است و درون آن امکان گردش دارد.

4.بوش

بوش یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو می‌باشد و همانند سیبک برای اتصال قطعات مختلف سیستم فنربندی استفاده می‌شود. اما قطعاتی که توسط بوش به یکدیگر متصل شده اند تنها در یک جهت قابل حرکت هستند و نمی‌توانند همانند سیبک در جهات مختلف گردش داشته باشند.

5.طبق

طبق قطعه‌ای از جنس فولاد است و استحکام بسیار بالایی دارد. این جزء شاسی را به سیستم تعلیق خودرو متصل می‌کند. در سمتی که به شاسی متصل می‌شود بوش‌ها و در سمت دیگر که به چرخ‌ها متصل می‌گردد، سیبک‌ها قرار دارند.

6.میل تعادل اجزای تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو

میل تعادل یا به اصطلاح موج‌گیر از دیگر اجزای تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو می‌باشد و در بیشتر مواقع برای افزایش تعادل خودرو و جلوگیری از چپ شدن آن در خودروهایی با سیستم فنربندی مستقل بکار برده می‌شوند.

میله تعادل، میله‌ای از جنس فولاد می‌باشد که دوسر آن دارای بوش می‌باشد و اغلب بین دو چرخ یک محور قرار قرار گرفته و دو چرخ را به یکدیگر متصل می‌کنند. این میل عموما با استفاده از اتصال محوری در دوطرف به شاسی متصل می‌شود.

میله موج‌گیر حرکت اتاق در زمان دور زدن، پیچیدن یا حرکت روی سطح ناهموار را کنترل می‌کند. میل‌های تعادل جلو نوعی فنر موج‌گیر هستند و معمولا بین دو طبق پایین نصب می‌شوند. زمانیکه خودرو از پیچ عبور می‌کند، اتاق به سمت بیرون پیچ متمایل می‌شود در نتیجه این تمایل، طبق‌های پایین در جهت مخالف حرکت کرده و میل تعادل را می‌پیچانند. میل تعادل در برابر پیچیدن مقاومت بالایی دارد و موجب سفت شدن سیستم تعلیق خودرو در زمان پیچیدن اتومبیل می‌شود، بنابراین اتاق اتومبیل کمتر کج شده و غلتش اندکی خواهد داشت.

7.استارت

وقتی کمک فنر درون فنر لول قرار می‌گیرد به ترکیب حاصل اصطلاح استارت (Strut) گفته می‌شود. این ترکیب زمانی استارت خوانده می‌شود که کمک فنر و فنر لول علاوه بر انجام وظایف اصلی خود، با حذف طبق بالا و سیبک، خود نقش رابط بین سیستم تعلیق خودرو و شاسی را داشته باشند.

لوازم یدکی اجزای تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو

در بخش قبل اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده سیستم فنربندی خودرو را معرفی کردیم. اما تمامی این بخش‌ها با استفاده از یکسری قطعات یدکی اتصالت خود را انجام می‌دهند که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم

پیچ‌ها

پیچ‌های بکار رفته در سیستم فنربندی خودرو شامل مهره محور چرخ عقب،پ یچ محور چرخ عقب، پیچ طبق بلند، پیچ اکسل کوچک، پیچ طبق به سگ دست و … می‌باشد.

خارها

خارها از قطعات یدکی سیستم تعلیق خودرو می‌باشند و شامل کائوچوی سر کمک، اشپیل سی بک محور چرخ عقب، محافظ بوش طبق، محافظ بوش اکسل و … هستند.

واشرها

برخی از مهم‌ترین واشرهایی که شامل اجزای تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو هستند عبارتند از

  • واشر خورشیدی محور چرخ عقب
  • واشر خاردار چرخ عقب
  • اشر فلزی سر کمک
  • و…

متعلقات جانبی

سایر قطعات جانبی سیستم فنر بندی شامل نلبکی سر کمک عقب، بلبرینگ سر کمک جلو و …می‌باشد.