اصفهان،چهارباغ بالا
031-36820870
هر روز از ساعت 8 الی 20 pm

بوش طبق

بوش طبق یکی از قطعات یدکی خودرو است که در بخش‌های مختلف آن مانند سیلندر و سیستم تعلیق استفاده می‌شود. بسته به محل قرارگیری این قطعه در خودرو و کارکرد آن دارای اسامی مختلفی است. بوش طبق متعلق به سیستم تعلیق خودرو است و بوش اکسل در قسمت عقب خودرو قرار دارد.بوش نوعی عایق ارتعاشی است و وظیفه اصلی آن حذف سروصدا در حین حرکت، حذف لرش و تحمل ضربه‌های وارد شده به سیستم تعلیق است.با توجه به وظایف گفته شده برای این قطعه در صورت ایجاد سروصدا و لرزش در خودرو می‌توان متوجه معیوب شدن و عدم کارکرد آن طبق شد.

بوش طبق با سیبک خودرو شبیه است ولی با وجود شباهت‌هایی که دارند تفاوت‌هایی نیز بین آنها وجود دارد. جنس بوش از لاستیک طبیعی یا اورتان است و تنها در یک جهت حرکت می‌کند اما سیبک یک گوی فلزی متصل به بازو است که حرکت دورانی دارد و باعث چرخش چرخ خودرو می‌شود.دست اندازها یکی از عوامل خرابی این قطعه هستند که قسمت‌های پلاستیکی آن تحت فشار و ضربه‌های مداوم دچار آسیب و پارگی می‌شوند.

علائم خرابی بوش طبق و زمان تعویض آن

بوش طبق مانند هر قطعه یدکی دیگر خودرو دارای عمر مفیدی است که بعد از تمام شدن آن در اثر آسیب‌هایی که به آن وارد شده باید اقدام به تعویض آن کرد تا مشکلات اساسی‌تری در خودرو ایجاد نشود. برخی از علائم خرابی این قطعه به شرح زیر است:

افزایش صدا در قسمت چرخ‌های جلوی خودرو
صدای تاق تاق در زمان چرخاندن فرمان
لرزش بیش از حد معمول و حس شدن آن در فرمان
عدم تعادل خودرو در هنگام حرکت به ویژه سر پیچ‌ها

ریحان قطعه به عنوان عرضه کننده لوازم یدکی خودروهای چینی در ایران انواع بوش طبق را با کیفیت اصلی و شرکتی با قیمت مناسب عرضه کرده است و امکان خرید آنها از کل کشور فراهم شده است.

نمایش 1–15 از 46 نتیجه

Open chat
تماس از طریق واتس اپ
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟