اصفهان،چهارباغ بالا
031-36820870
هر روز از ساعت 8 الی 20 pm

تسمه دینام خودرو

تسمه دینام یکی از مهم‌ترین قطعات خودرو است. این قطعه در خودرو نقش انتقال قدرت موتور به قطعات مختلفی مثل دینام، واترپمپ، پمپ فرمان هیدرولیک و سیستم تهویه مطبوع را بر‌عهده دارد. که با انتقال نیروی موتور به این قطعات آن‌ها را به حرکت وا‌می‌دارد. این قطعه با تبدیل نیروی حرکتی موتور به انرژی الکتریکی باعث شارژ شدن باتری خودرو می شود. تسمه دینام با استارت خودرو عملکرد خود را آغاز کرده و قطعات وابسته به خود را به حرکت در می‌آورد. به همین جهت یکی از قطعات حیاتی خودرو است که در صورت خرابی باعث توقف عملکرد قطعات دیگر و حتی موتور خودرو می‌شود. بسته به نوع خودرو تعداد این تسمه‌ها متفاوت است اما در غالب خودرو‌ها تعداد تسمه در بخش جلویی خودرو حداکثر دو عدد است. باید به طور مرتب این قطعه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز تعویض شود.

تعویض تسمه دینام

تسمه دینام دارای طول عمر 5 سال معادل 80 هزار کیلومتر است که این عدد در مورد خودروهای جدید ممکن است به 150 هزار کیلومتر نیز برسد. از آن جا که عملکرد این قطعه یدکی روی کارکرد قطعات مختلف خودرو موثر است بررسی منظم و تعویض آن در صورت بروز خرابی بسیار حائز اهمیت است. خرابی تسمه دینام می‌تواند باعث ایجاد علائم مختلفی شود. یکی از مهم ترین علائم روشن شدن چراغ باتری است که یک هشدار جدی برای تعویض آن است؛ اما به دلیل نقش گسترده آن ممکن است علائم دیگری همچون شنیده شدن صدای جیر‌جیر از بخش جلویی خودرو، عدم کارکرد صحیح تهویه و کولر، ایجاد مشکل در کنترل فرمان و یا مشاهده پارگی و ترک بر روی تسمه شود.

خرید تسمه دینام

کارشناسان و تعمیرکاران خودرو غالبا حتی در صورت عدم بروز نشانه‌های خرابی در تسمه دینام، بعد از 80 تا 120 هزار کیلومتر کارکرد خودرو که عمر مفید آن است این قطعه را تعویض می‌کنند. استفاده از تسمه اورجینال برای هر خودرو می‌تواند کارکرد این قطعه را بهبود بخشیده و طول عمر آن را افزایش دهد. گروه ریحان قطعه امکان دسترسی و استفاده از قطعات خودرو اورجینال را فراهم آورده است. مجموعه قطعات یدکی خودرو ریحان قطعه عرضه کننده کلیه قطعات خودرو برای انواع خودرو‌های لیفان، ام وی ام، هایما، جک و … به صورت اورجینال و از شرکت اصلی تامین کرده است. گروه ریحان قطعه قطعات خودرو را با ضمانت کیفیت اصلی قطعات به سرتاسر کشور عرضه می‌کند.

نمایش 1–15 از 28 نتیجه

Open chat
تماس از طریق واتس اپ
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟