زمانی که خودرو برای مدت طولانی بدون حرکت در سرما قرار داشته باشد، به یکباره آمادگی حرکت ندارد، زیرا چگالی سیالاتی همچون روغن موتور یا گریس در سرما افزایش یافته و سفت‌تر از حالت طبیعی خود می‌شوند، از این رو در فصل زمستان لازم است خودرو برای داشتن فعالیت مطلوب‌تر ابتدا اندکی گرم شود. عموم مردم بر این باورند که درجا گرم کردن خودرو بهترین راه است از این رو پس از استارت زدن مدتی خودرو را بدون حرکت نگه می‌دارند تا دمای سیالات اندکی افزایش یافته و از فرسایش موتور کاسته شود. اما کارشناسان خودرو بر این باورند که توقف خودرو با موتور روشن نه تنها کار ساز نیست بلکه مشکل‌ آفرین نیز خواهد بود. تا پایان همراه ما باشید تا معایب این روش بیشتر آشنا شده و از آسیب دیدن خودرو خود جلوگیری کنید.

 

اهمیت گرم کردن خودرو در هوای سرد چیست؟

برای بررسی اهمیت گرم نمودن ماشین بیایید خودمان را به جای ماشین بگذاریم. اگر مدتی سرما باشید و بخواید فعالیتی انجام دهید ابتدا نیاز دارید بدن‌تان را کمی گرم کنید. حال تصور کنید مدت زیادی بدون حرکت در هوای سرد ایستاده باشید و قرار است یکباره آغاز به دویدن کنید. انجام چنین حرکتی بی تردید سلامتی شما را تهدید خواهد کرد. چنین شرایطی برای ماشین نیز بسیار دشوار خواهد بود. برای اینکه این مطلب را بهتر درک کنید، شرایط ماشین را از ابتدای استارت زدن بررسی می‌کنیم.

برای آغاز به حرکت خودرو  باید صدها قطعه با سرعت گوناگون حرکت کنند. برای مثال وقتی عقربه دور ماشین عدد 2000 را نمایش می‌دهد به این معنا خواهد بود که پیستون یا شاتون 2000 بار در دقیقه بالا و پایین می‌رود. به این ترتب چنین حرکات سریعی، باعث ایجاد اصطکاک شدید می‌شود و روغن میزان اصطکاک و حرارت را کاهش می‌دهد.

روغن موتور به دلیل ساختار شیمایی که دارد در هوای سرد نیز قادر به انجام وظیفه می‌باشد، با این تفاوت که در سرما روغن اندکی سفت شده و مدتی طول می‌کشد تا تمام بخش‌های خودرو به درستی روغن‌کاری شوند. از این رو اهمیت دارد تا  در هوای سرد ابتدا خودرو گرم شود تا روغن در سراسر خودرو به درستی توزیع شود. اما بسیاری افراد برای تضمین قلب تپنده خودرو و کار کرکرد بهتر موتور درجا گرم کردن خودرو را راه حل مناسب می‌دانند اما سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا این روش راه حل درستی است یا خیر ؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

آیا درجا گرم کردن خودرو صحیح است؟

ابتدا باید بدانید ماشین‌تان کاربراتوری است یا انژکتوری؟ ماشین‌های قدیمی کاربراتوری بودند و برای روشن شدن در هوای سرد باید می‌دانستیم چقدر گاز بدهیم که ماشین خفه نکند، یا ساسات را چقدر بکشیم اما خودروهای امروزی مدرن‌تر شده و انژکتوری هستند. طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده گرم کردن خودروهای انژکتوری نه تنها سودی برای خودرو ندارد بلکه به موتور هم صدمه می‌زند. شاید این راه‌کار برای خودروهای کاربراتوری لازم بود اما اکنون باید کاملا کنار گذاشته شود.

درجا گرم کردن موتورهایی که با بنزین کار می‌کنند، نه تنها اتلاف سوخت است بلکه باعث پاشش روغن از روی سیلندر و پیستون‌ها به اطراف می‌شود و بر طول عمر و کارکرد موتور اثرات مخرب به همراه دارد. در موتورهای انژکتوری سوخت از طریق یک پمپ برقی یا مکانیکی با فشار به درون لوله‌های سوخت رسانی و ریل سوخت وارد می‌شود و توسط انژکتور که نوعی شیر است، به صورت پودر شده به پشت سوپاپ هوا یا درون سیلندر پاشیده می‌شود. به این ترتیب مخلوطی از سوخت و هوا جهت احتراق و تولید انرژی در موتور ایجاد می‌شود.

در زمانی که هوا سرد است به سادگی بنزین بخار نمی‌شود و به این ترتیب به اندازه کافی سوخت تولید نمی‌گردد. این موضوع باعث می‌شود احتراق به درستی انجام صورت نگیرد به همین دلیل سیستم‌های انژکتوری طراحی شدند تا در زمانی که موتور سرد است برای آنکه احتراق به درستی انجام شود، سوخت بیشتری وارد محفظه می‌شود. در چنین حالتی با درجا گرم کردن خودرو سوخت اضافی به درون محفظه احتراق و دیواره‌های سیلندر وارد خواهد شد و به این ترتیب روغن موجود در پیستون‌ها را با خود می‌شوید که ادامه دادن چنین روندی طول عمر موتور دستگاه را کاهش می‌دهد.

آیا گرم کردن خودرو به صورت درجا صحیح است؟

راه حل گرم کردن خودروهای انژکتوری در زمستان

ساده‌ترین راه این است که به جای درجا گرم کردن خودرو به آرامی حرکت کنید برای اینکار:

  • چند ثانیه پس از روشن کردن موتور خودرو، به آرامی حرکت کنید و به آرامی دور موتور را تا رسیدن پیشرانه به دمای مطلوب، بالا ببرید. با این کار گرمای رادیاتور و موتور درون خودرو بالا رفته و موجب می‌شود با گرم شدن تدریجی سنسور ارسال سوخت، میزان تزریق سوخت در خودرو به تدریج، کم شود.
  • در 3 دقیقه اول حرکت از رساندن دور موتور به بالاتر از 2000 اجتناب کنید، زیرا در ابتدا نباید به موتور فشار زیای وارد گردد. از این رو با حرکت آرام به تدریج همه شرایط برای موتور عادی می‌شود.
  • فراموش نکنید که در کنار موتور سایر قطعات نظیر مجموعه انتقال قدرت، فنر و کمک فنرها و … نیز باید گرم شوند.
  • در سردترین آب وهوا، خودرو بعد از 10 تا 15 دقیقه به دمای ایده‌آل خواهد رسید. اکنون می‌توانید بخاری را روشن کرده و از رانندگی در زمستان سرد لذت ببرید.