اصفهان،چهارباغ بالا
031-36820870
هر روز از ساعت 8 الی 20 pm

رادیاتور خودرو

رادیاتور خودرو به عنوان مخزن آب خودرو عمل می‌کند و باعث انتقال سریع حرارت از آب به هوا شده تا دمای خودرو از حد مشخصی بالاتر نرود.به دلیل اینکه عملکرد موتور خودرو براساس احتراق است تولید حرارت در خودرو در هر شرایطی اتفاق می‌افتد و رادیات وظیفه خنک کردن موتور و سایر تجیهزات را بر عهده دارد. در صورتی که حرارت تولید شده کنترل نشود و از حد معینی بیشتر بشود باعث خرابی موتور خواهد شد.از طرفی موتور به مقداری حرارت نیاز دارد، بهترین دما برای کارکرد آن را 8 الی 82 درجه سانتی‌گراد اعلام کرده‌اند که این کنترل دما توسط رادیاتور انجام می‌شود.

این قطعه به عنوان مخزن آب از طریق واترپمپ مایعی را در اطراف موتور به حرکت درمی‌آورد که حرارت اضافه‌‌ی موتور به ویژه سرسیلندرها که گرم‌ترین قطعات یدکی هستند را جذب می‌کند.مایع خارج شده ار رادیات بعد از خنک شدن موتور مجدد به محل اولیه‌ی خودش برمی‌گردد و حرارتی که جذب کرده را به هوا منتقل می‌کند و این سیکل به صورت مداوم و پیوسته انجام می‌شود.

عمر رادیاتور و زمان تعویض آن

عمر مفید این سیستم زیاد نیست ولی اکثر صاحبان خودرو به تعویض آن بی توجه هستند و تا زمانی که از بین نرود از این قطعه استفاده می‌کنند.گاهی ظاهر رادیات سالم است اما در داخل آن پر از رسوب است که به اصطلاح شبکه رادیاتور ماشین را کور می‌کند.هنگامی که رادیاتور ماشین شوراخ باشد، رسوب زیادی داشته باشد، پره‌های آن شکسته یا خوابیده باشد و در بدنه آن کندگی وجود داشته باشد زمان تعویض می‌باشد. اما در مواقعی خرابی جزئی است و می‌توان قطعه را تعمیر کرد و نیازی به تعویض نیست.

در صورت نیاز به تعویض رادیاتور آب، بخاری، رادیاتور فن، رادیاتور کولر و رادیاتور خنک کننده‌ی خودروی چینی خود مانند ام وی ام، لیفان، دانگ فنگ نیاز به خرید داشتید از هر نقطه‌ی کشور می‌توانید تنها با یک تماس سفارش خود را در بازرگانی ریحان قطعه ثبت کرده و با مناسب‌ترین قیمت لوازم یدکی مورد نیازتان را خریداری کرده و در اسرع وقت دریافت کنید.

نمایش 1–15 از 70 نتیجه

Open chat
تماس از طریق واتس اپ
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟