اصفهان،چهارباغ بالا
031-36820870
هر روز از ساعت 8 الی 20 pm

روغن گیربکس خودرو

روغن گیربکس مایعی روانکار برای روغن‌کاری قطعات متحرک درون گیربکس خودرو می‌باشد. گیربکس(جعبه دنده) خودروها در دو نوع دستی و اتوماتیک موجود می‌باشد. برای گیربکس‌های دستی روغن‌های مختلفی در بازار موجود است اما برای گیربکس اتوماتیک از روغن‌هایی با نام ATF (مخفف روغن گیربکس اتوماتیک) استفاده می‌شود. این روغن در گیربکس‌های خودکار دو وظیفه:
• خنک کاری گیربکس
• انتقال نیرو از سوی موتور به سمت جعبه دهنده
را برعهده دارد. لازم به ذکر است برای اطلاع از اینکه خودرو دستی شما نیازمند چه نوع روغنی است، باید به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه نمایید.

ویژگی های روغن گیربکس خودرو خوب و با کیفیت

بدون توجه به اینکه خودرو شما دستی است یا اتوماتیک لازم است در دوره‌های زمانی مشخص برای تعویض روغن جعبه‌دنده اقدام نمایید. اما سوالی که مطرح است این است که روغن خوب و با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های روغن خوب و با کیفیت ارائه شده است:

ویسکوزیته یا گرانروی

پر اهمیت‌ترین موضوع در زمان خرید روغن گیربکس، توجه به گرانروی می‌باشد. گرانروی میزان مقاومتی است که مایعات در برابر جاری شدن از خود نشان می‌دهند. روغن جعبه دنده به دلیل وجود فشار زیاد بین قطعات جعبه‌دنده در زمان تعویض دنده، از گرانروی بالایی برخوردار است و وارد شدن ضربه به قسمت‌های مختلف را تا حدود زیادی خنثی می‌کند.

مقاوم بودن در شرایطی که حرارتی بالا

یکی از مهم‌ترین ویزگی‌های روغن گیربکس، مقاوم بودن در برابر دما می‌باشد. دنده‌های موجود در جعبه‌دهنده به دلیل سطح تماسی که با یکدیگر دارند و اصطکاک میان قطعات گرمای زیادی تولید می‌کنند از این رو نقطه جوش روغن باید به میزان زیادی بالا باشد تا بتواند گرمای زیاد را خنثی کند. زیرا گرمای بیش از حد باعث وارد شدن آسیب جدی به گیربکس می‌شود.

توانایی تحمل فشار بالا

عملکرد گیربکس به صورتی است که درون آن فشار زیادی ایجاد می‌شود، روغن جعبه‌دنده خوب باید بتواند در برابر فشار موجود مقاومت داشته باشد و مانع آسیب دیدن قطعات جعبه دنده گردد. روغن خوب و باکیفیت باید دارای مکمل ضدخوردگی باشد.

تمیز نگه داشتن قطعات داخلی گیربکس

روغن گیربکس همانند سایر روغن‌های مورد استفاده خودرو باید علاوه بر روانکاوی قطعات درونی جعبه‌دنده، وظیفه تمیز کردن قطعات را نیز انجام نماید. زیرا تمیز شدن قطعات گیربکس باعث افزایش و بهبود عملکرد سیستم می‌گردد.

مقاومت در مقابل کف کردن

وجود کف در روغن گیربکس موجب کاهش انتقال قدرت می‌شود از این رو این روغن باید در برابر کف کردن مقاوم بوده و کف نکند.

خرید روغن جعبه‌دنده از فروشگاه ریحان قطعه

با توجه به ویژگی‌های ذکر شده بهتر است در انتخاب نوع روغن جعبه‌دنده دقت و توجه بیشتری داشته باشید و با خرید از فروشگاه‌های معتبر، سلامت خودروی خود را تامین نمایید. ما در فروشگاه ریحان قطعه بهترین و باکیفیت‌ترین روغن گیربکس برای انواع خودرو را به مشتریان خود عرضه می‌نماییم. برای تهیه این محصول می‌توانید به صورت حضوری یا مراجعه به وب سایت فروشگاه خرید نمایید.

نمایش یک نتیجه

Open chat
تماس از طریق واتس اپ
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟