اصفهان،چهارباغ بالا
031-36820870
هر روز از ساعت 8 الی 20 pm

سوپاپ خودرو

سوپاپ خودرو یکی از لوازم یدکی خودرو در قسمت موتور است که ظاهری شبیه به قارچ دارد و نام آن از یک لغت فرانسوی به معنی دریچه گرفته شده است. این قطعه بر روی سرسیلندر تعبیه می‌شود و ورود و خروج هوا به درون محفظه احتراق و خروج دود از دریچه‌های سرسیلندر را کنترل می‌کند.هوای ورودی به سرسیلندر برای تشکیل مخلوط سوخت و هوا برای احتراق نیاز است و خروج دود که ناشی از احتراق است برای ادامه روند و عملکرد صحیح موتور خودرو ضروری است.

برای انجام احتراق در سیلندر، این قطعه نیاز به فضای ایزوله و غیرقابل نفوذ دارد که سوپاپ خودرو این فضا را با زمان بندی مناسب برای باز و بسته شدن دریچه‌های بلوک سیلندر و سرسیلندر تامنی کرده و دود و هوا را در جهت درست هدایت می‌کند. با توجه به توضیحات گفته شده سوپاپی که قادر به تحمل دما و حرارت بالا باشد و بتواند این حرارت را به بدنه سرسیلندر منتقل کند، در برابر حرارت زیاد دچار سوختگی نشود، در برابر ضربه مقاوم باشد و دچار ساییدگی نشود یک قطعه‌ی یدکی ایده‌آل است.

مواد اولیه در ساخت سوپاپ خودرو

به دلیل اینکه این قطعه خودرو در محیطی با حرارت بالا کار می‌کند احتمال فرسودگی آن در زمان کوتاه وجود دارد به همین علت برای ساخت آنها از آلیاژ قوی فولادی که ترکیبی از کرم، سیلیس و نیکل است استفاده می‌شود که در برابر زنگ زدگی، شکستگی و تاب برداشتن مقاوم است. برخی از اجزای سوپاپ‌ها لنگی کفی، ارتفاع پخ انتها، زبری ساق، بار کامل، قطر کلگی، قطر گیج لاین، ارتفاع کمربند هستند.میل بادامک نیز جزو اجرای این قطعه است که زمان باز و بسته شدن و میزان بسته ماندن را تنظیم می‌کند.

مشاهده همه 7 نتیجه

Open chat
تماس از طریق واتس اپ
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟