لاستیک سایی خودرو یکی از مشکلاتی است که در اصلی‌ترین قطعه مصرفی خودرو رخ می‌دهد. لاستک‌ها وزن اتومبیل را تحمل می‌کنند و سالم بودن آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا سلامت لاستیک ارتباط مستقیمی با سلامت خودرو دارد، از این رو باید در فواصل زمانی کوتاه مدت بررسی شود. با توجه به اهمیت این قطعه مصرفی قصد داریم در این مطلب ریحان قطعه دلایل ساییدگی لاستیک را بررسی کرده و شما را با نکات نگهداری از آن آشنا کنیم.

لاستیک سایی خودرو چیست؟

ساییدن لاستیک به حالتی گفته می‌شود که قسمتی از آج لاستیک خودرو از بین رفته و تایر صاف شده است. در چنین شرایطی رانندگی با خودرو خطرات زیادی به همراه دارد و احتمال سر خوردن در مسیرهای لغزنده و حتی آسفالت‌های معمولی خیابان نیز وجود خواهد داشت.

برای تشخیص سایش لاستیک، کافیست آن را مورد بررسی قرار دهید. در مواردی که لاستیک سایی خودرو شدید است، فرمان‌پذیری خودرو با مشکل مواجه می‌شود و با کشیده شدن فرمان به جهتی خاص در حین رانندگی، می‌توانید از وجود مشکل در تایرها بویژه تایرهای جلو آگاه شوید.

انواع لاستیک سایی خودرو

ساییدن لاستیک‌ها همیشه به یک شکل نبوده و انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

ساییده شدن وسط لاستیک‌ها

در صورتی که سایش در وسط لاستیک خودرو ایجاد شود، نشان دهنده زیاد بودن باد تایر است. در چنین حالتی باید باد لاستیک‌ها را کم کنید. در صورت زیاد بودن باد تایرها، فشار بیشتری به بخش مرکزی وارد می‌شود در نتیجه فشار بیشتری به مرکز لاستیک وارد شده و موجب سایش می‌شود.

ساییدن کناره لاستیک‌ها

در صورت کم بودن باد لاستیک به بخش‌های کناری لاستیک فشار وارد شده و لاستیک سایی خودرو در کناره‌های آن ایجاد می‌شود.

دلایل ساییده شدن لاستیک‌ها چیست؟

لاستیک سایی خودرو بیشتر در اتومبیل‌های قدیمی به چشم می‌خورد و در اثر عوامل متعددی ایجاد می‌شود. برخی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل سایش لاستیک‌ها در ادامه معرفی شده است:

عدم توازن باد لاستیک‌ها

در صورتی که در زمان رانندگی خودرو به یک سمت کشیده شود یا با رها کردن فرمان، خودرو از مسیر منحرف شود ابتدا باید باد تایرها را بررسی کنید. عدم توازن باد لاستیک‌ها می‌تواند دلیل سایش بیشتر یک لاستیک نسبت به سایر لاستیک‌ها باشد.

عدم توازن فرمان خودرو

اگر هنگام رانندگی فرمان خودرو به یک سمت کشیده شود یا وقتی فرمان خودرو را رها می‌کنید ،ماشین از مسیر اصلی منحرف شود برای بررسی دلیل ابتدا باید لاستیک‌ها را بررسی کنید، در صورتیکه باد لاستیک‌ها تنظیم باشد باید فرمان خودرو را بررسی کنید. تنظیم فرمان یا به اصطلاح میزان فرمان نقش زیادی در عملکرد تایرها دارد. زیرا تنظیم نبودن فرمان یکی از دلایل لاستیک سایی خودرو می‌باشد. همچنین لزش فرمان نیز نشان دهنده بروز یک مشکل در خودرو می‌باشد که ارتباط تنگاتنگی با لاستیک‌ها و پلوس دارد.

فنربندی

فنرها نقش ضربه‌گیر دارند و در دست‌اندازها از شدت ضربه می‌کاهند. فنرها متشکل از اجزای زیادی هستند که سبب همراستایی چرخ‌ها می‌شوند. در صورتی که به هر کدام از بخش‌های فنر آسیب وارد شود، فشار روی چرخ‌ها زیاد می‌شود و سبب لاستیک سایی خودرو می‌گردد.

نکات نگهداری از چرخ‌های اتومبیل و جلوگیری از لاستیک سایی

با رعایت موارد ارائه شده در این بخش می‌توانید به میزان زیادی از سایش لاستیک‌های خودرو خود جلوگیری نمایید و علاوه بر کاهش هزینه سلامت خود و سرنشینان خودروتان را حفظ کنید:

1- بررسی مرتب لاستیک‌های خودرو

بخی افراد، اتومبیل را تنها برای رانندگی خریداری می‌کنند و نگهداری و بررسی دوره‌ای آن را فراموش می‌کنند. این اولین اشتباه در نگهداری خودرو است. اولین موردی که برای نگهداری از چرخ‌ها و جلوگیری از لاستیک سایی خودرو باید انجام دهید، بررسی منظم آنها به صورت دوره‌ای است. با این کار میزان کاهش آج را به مرور مشاهده می‌کنید و در صورتی کاهش آج سریع‌تر برای تعویض مشکل اقدام می‌نمایید.

2- اطمینان از فشار مناسب تایر در فصول مختلف سال

در حالت کلی باید هر چندماه یکبار مقدار باد لاستیک اتومبیل را بررسی کنید. اما موظف هستید در آغاز هر فصل میزان باد لاستیک را در مکانیکی‌ها تنظیم نمایید. دلیل اصلی این کار انقباض و انبساط باد درون تیوب به دلیل سرما و گرما می باشد که در صورت میزان نبودن ،مشکلاتی را ایجاد می‎نماید.

3- مطالعه دفترچه راهنمای لاستیک در صورت وجود

اغلب کارخانجات تولید کننده لاستیک، بعد از بسته‌بندی لاستیک‌ها همراه آن یک دفترچه راهنما ارائه می‌نمایند تا کاربران بتوانند راحت‌تر از میزان باد لاستیک‌ها در زمان‌ها مختلف آگاه شوند و از لاستیک سایی خودرو و سایر مشکلات آن جلوگیری نمایند.

4- عدم رانندگی با سرعت بالا

زمانیکه شما با سرعت غیر مجاز رانندگی می‌کنید، کنترل اتومبیل دشوارتر می‌شود. در چنین حالتی در زمان ترمز گرفتن، اصطکاک زیادی میان لاستیک و زمین ایجاد می‌شود. در این حالت لاستیک‌ها برای ایستادن به میزان زیادی روی زمین ساییده می‌شوند که موجب لاستیک سایی خودرو و کاهش عمر لاستیک می‌گردد.

از این رو توصیه می‌کنیم با سرعت مطمئن و مناسب رانندگی کنید تا هم قادر به کنترل بهتر خودرو باشید و هم مانع ایجاد اصطکاک بین لاستیک و زمین شوید.

5- جابجایی لاستیک‎‌های جلو و عقب

لاستیک‌های جلو با استفاده دیسک و لنت برای ترمز استفاده می‌شوند و لاستیک‌های عقب برای ترمز دستی کاربرد دارند. بنابراین لاستیک‌های جلو در مدت زمان کمتری میزان آج بیشتری نسبت به لاستیک‌های عقب از دست می‌دهند. از این‌رو بهتر است لاستیک‌های عقب و جلو سالانه دوبار جابجا نمایید تا با این کار عمر لاستیک‎‌ها افزایش یابد. لازم به ذکر است برای این کار با تکنسین‌های این زمینه مشورت نموده و بعد از بررسی دقیق برای جابجایی لاستکیک‌ها اقدام نمایید.

6- اطمینان از تایر یدک

ممکن است برای همه ما این اتفاق پیش آمده باشد که بطور ناگهانی مشاهده کنیم تایر اتومبیل ما از بین رفته و رانندگی با دردسر مواجه شده است. در چنین مواقعی باید فورا لاستیکی که کمترین میزان آج را دارد با لاستیک یدک جابجا شود. سپس به نزدیک‌ترین مکانیکی رفته و لاستیک‌ از بین رفته را تعویض کنید.