اصفهان،چهارباغ بالا
031-36820870
هر روز از ساعت 8 الی 20 pm

چراغ خودرو

چراغ خودرو جزو سیستم برق رسانی خودرو هستند که شامل چراغ‌های داخل اتاق و بدنه یعنی مه‌شکن، راهنما، فلاشر، ترمز و دنده عقب می‌شوند. برای مدار روشنایی خودرو جریان مورد نیاز از قبل از سوئیچ گرفته می‌شود تا حتی در هنگام خاموش بدون سوئیچ و بسته بودن درهای ماشین راننده بتواند از سیستم روشنایی استفاده کند.

سیم‌های استفاده شده برای مصرف کننده‌های برق از جمله چراغ‌ها و برای سیم کشی مدار الکتریکی خودرو کلاف بندی و عابق بندی می‌‌شوند و با استفاده از بست بر روی بدنه خودرو در مسیر سیم کشی ثابت می‌شوند. سیم کشی خودرو دارای سه شاخه است که در قسمت جلوی اتومبیل، داخل اتاق و در قسمت عقب قرار دارند و باعث ارتباط دستگاه‌های الکتریکی و مصرف کننده‌ها با باتری و آلترناتور می‌شوند.

انواع چراغ خودرو

این قطعه یدکی در خودروها دارای انواع مختلفی است که هر کدام کارایی خاص خودش را دارد و راننده باید نسبت به استفاده صحیح از هر کدام آگاهی داشته باشد تا رانندگی ایمن برای خود و دیگر خودروها را فراهم آورد.

چراغ عقب خودرو

این قطعه در خودرو برای آگاه کردن راننده‌ی خودروی عقبی است و نور قرمز تولید می‌کند که تا زمان روشن بودن چراغ‌های جلو روشن می‌ماند.

چراغ جلو خودرو

در دو دسته بندی نور پایین و نور بالا قرار داند و برای کمک به راننده در تعیین مسیر در تاریکی استفاده می‌شوند. چراغ نور بالا توزیع نور شدید و نور پایین طیف کمی از نور را به صورت جانبی در جلو و عقب منتشر می‌کند.

مه شکن

به سمت پایین تعبیه شده‌اند و استفاده از آنها در شرایطی که مه وجود دارد و یا امکان استفاده از چراغ‌های عادی وجود ندارد صورت می‌گیرد.

چراغ های نور روز

در عقب و جلوی خودرو تعبیه شده‌اند و به صورت اتوماتیک روشن می‌شوند. دلیل اصلی استفاده از آنها برای بهتر دیده شدن توسط ماشین‌ها دیگر در مسیر است.

راهنمای خودرو

به آنها چشمک زن هم گفته می‌شود. برای هشدار دادن به راننده‌های دیگر هنگام پیچیدن یا کم کردن سرعت کاربرد دارند.

چراغ ترمز

برای هشدار دادن به رانندگان پشت سر هنگام توقف و کم کردن سرعت به صورت اتوماتیک روشن می‌شوند به همین دلیل همیشه باید از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کرد.

نمایش 1–15 از 127 نتیجه

Open chat
تماس از طریق واتس اپ
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟