اصفهان،چهارباغ بالا
031-36820870
هر روز از ساعت 8 الی 20 pm

یاتاقان ثابت و متحرک خودرو

یاتاقان ثابت و متحرک از قطعات اصلی موتوری خودرو هستند که مدام در حال اصطکاک می‌باشند.به طور خلاصه اگر بخواهیم وظیفه یاتاقان را در خوردو شرح دهیم برای تبدیل حرکت رفت و برگشت پیستون به حرکت دورانی در موتورهای احتراق داخلی از شاتون و لنگ های میل لنگ استفاده می‌کنند که میل لنگ با کمک یاتاقان در بلوک سیلندر قرار می‌گیرد و در نتیجه میل لنگ میتواند راحت و با اصطکاک ناچیز دوران داشته باشد.خودروهای 4 سیلندری دارای 5 یاتاقان هستند که میل لنگ بر روی آنها قرار می‌گیرد و روغن کاری آن از طریق سوراخ‌های این قطعه انجام می‌گیرد.

یاتاقان ثابت به بخش ثابت میل لنگ متصل است و به عنوان تکیه گاه میل لنگ این قطعه آزادانه در آن حرکت دارد.این قطعه از دو نیم دایره تشکیل شده است که بخشی از آن با زیر محفظه میل لنگ یک‌پارچه است و بعد از قرارگیری میل لنگ در جای خودش بخش دیگر یاتاق از زیر بوسیله‌ی پیچ به نصف بالایی وصل می‌شود.قسمت داخلی یاتاقان ثابت که به میل لنگ متصل است از جنس آلیاژ فلزات نرم است. در داخل این قطعه شیار و سوراخ‌هایی وجود دارد که برای عبور روغن و روغن کاری در نظر گرفته شده‌اند و در صورتی که روغن به آن نرسد به دلیل مالش با میل لنگ می‌سوزد.یاتاق متحرک از لحاظ ساختمان مشابه با یاتاقان ثابت است. این قطعه با دسته پیستون حرکت می‌کند و میل لنگ در داخل آن حرکات دورانی دارد.

خرید یاتاقان ثابت و متحرک

یاتاقان‌ها انواع مختلفی دارد که برای اهداف خاصی استفاده می‌شوند مانند یاتاق ساچمه‌ای، یاتاق طولی، یاتاقان محوری، یاتاقان غلطکی_مخروطی و … به دلیل عملکرد و نقش مهم این قطعه در خودرو خرید انواع باکیفیت آن بسیار اهمیت دارد. از این رو گروه بازرگانی ریحان قطعه نمونه‌های شرکتی و اصل را از وارد کننده‌ی اصلی تامین کرده است و برای رفاه حال مشتریان امکان خرید غیر حضوری را نیز از کل کشور فراهم کرده است.

مشاهده همه 10 نتیجه

Open chat
تماس از طریق واتس اپ
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟